Cvičenie pre začiatočníkov

Keby ste mali rátať kilogramy naviac, ktoré ste za posledný rok pribrali, zatočila by sa vám hlava. Samozrejme, sviatky sú ešte ďaleko, ale je šanca, že opäť sa na vás nalepia nejaké kilogramy, s ktorými budete mať opäť problém. Preto nastal ten čas, kedy by ste si mali povedať „idem do toho“. Nájsť ale dobrého trénera nemusí byť také ťažké, avšak pomôcť si môžete sami a vyjde vás to lacnejšie. Ako teda začať cvičiť? Skúste takto.

Začnite behávať

Samozrejme, že si môžete kúpiť permanentku do fitness centra. Tam síce nájdete viaceré fitness stroje ako napríklad magnetické rotopedy. Tie si však môžete kúpiť aj domov, ak máte dostatok miesta alebo miestnosť naviac. Využijú ich najmä tí, ktorí majú sedavé zamestnanie a usmoklené počasie ich brzdí v cvičení vonku. Bežiace pásy a rotopedy sú skvelé pomôcky na spevnenie nôh a vypracovanie pozadia. Na začiatok s tým ale nepreháňajte. Môžete mať potom niekoľkotýždňovú svalovicu, ktorá vás bude obmedzovať aj pri obyčajných činnostiach.

Využite ešte pekné počasie na behanie v exteriéri – voľte si mäkšie povrchy. V opačnom prípade by ste prišli domov krivkajúc a s bolesťami členkov a chodidiel. Samozrejme nezabúdajte na pevnú bežeckú obuv. Ak chcete behanie zefektívniť, skúste si dať závažia na nohy.

Bicyklujte

Cez zimu síce nebezpečný šport, ale cez leto najideálnejší. Nielenže sa dostanete na miesta, na ktoré by ste sa nedostali hromadnou dopravou, ale aj schudnete a vypracujete si postavu. Bicyklovaním posilňujete nielen lýtka, stehná a zadok, ale aj brucho a ruky. Ak vám ale ide najviac o posilnenie rúk, skúste skôr bradlá. Nezaberú veľa miesta a sú účinnejšie.

Začnite s ľahkými činkami

Takmer každej žene sa pod pojmom „cvičenie“ vybaví cvičenie s ťažkými železnými činkami. Na začiatok si ale nevyberajte príliš ťažké činky. Začnite s 2 kg činkami a postupne pridávajte na váhe. Ak si na začiatok naložíte ťažšie činkové kotúče, môže sa stať, že si natiahnete sval a pripútate sa na lôžko. Takúto „dovolenku“ by ste si určite nepriali.

 

Milujem dobré jedlo a fitness, preto vzniklo milujemfitness.sk. Fitness je moja vášeň od 15tich, kedy mi došlo, že takto sa cítim oveľa lepšie. Je to predovšetkým o zdraví, psychohygiene a radosti, ktorú mi cvičenie prináša. Preto sa rada s vami o túto vášeň podelím 🙂
Zdieľajte tento článok:
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Pridaj komentár

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.