Fitness Recept #6: Kuracie prsia s brokolicou a hnedou ryžou

Stará dobrá fitnesácka obedová klasika – kuracie prsia na prírodno, brokolica na pare a natural hnedá ryža. Na tom sa nič nedá pokaziť, je to výživné, zdravé, plné bielkovín, vlákniny a pomalých sacharidov v hnedej ryži. Podrobný postup prípravy nájdete v tomto recepte.

Ingrediencie (2 porcie):

2 kuracie prsia

2 šálky ružičiek čerstvej brokolice

1 malá cibuľa

kokosový olej

kari, himalájska soľ, mleté korenie, sladká paprika, garam masala

1 šálka BIO natural hnedej ryže

Postup:

Ako prvé treba dať variť hnedú ryžu, ktorá sa varí najdlhšie – v pomere 1 šálka ryže : 2 šálky vody, trochu himalájskej soli, necháte vrieť cca. 30 min. Občas premiešajte, aby vám ryža neprihorela, na záver pridajte kari a  trochu mletého čierneho korenia, odstavte z varnej dosky, prikryte pokrievkou a utierkou – ryža sa sama dokončí a bude výborná mäkkučká. Medzitým ako sa ryža varí, si pokrájajte cibuľku, kuracie prsia na rezance a brokolicu na ružičky. Ja robievam brokolicu na pare – do hrnca dám vodu, na hrniec položím sitko s brokolicou, prikryjem pokrievkou a nechám vrieť asi 15 min. Cibuľku si opražte na zohriatom kokosovom oleji (cca. 1 lyžička) a prudko osmažte kuracie prsia nasekané na rezance (malé kúsky, alebo plátky – ako máte radi). Najlepšie je si kuracie prsia vopred namarinovať, ale v mojom prípade nebol čas a tak som korenia (himalájska soľ, čierne korenie mleté, garam masala a trochu kari alebo kurkumy) pridala až na záver. Kuracie prsia nechajte podusiť zhruba 15 min. a môžete servírovať.

Výsledný efekt. Dobrú chuť 🙂

kuracieryzanaturalbrokolica

Milujem dobré jedlo a fitness, preto vzniklo milujemfitness.sk. Fitness je moja vášeň od 15tich, kedy mi došlo, že takto sa cítim oveľa lepšie. Je to predovšetkým o zdraví, psychohygiene a radosti, ktorú mi cvičenie prináša. Preto sa rada s vami o túto vášeň podelím 🙂
Zdieľajte tento článok:
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Pridaj komentár

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.