Ľahký letný šalát na obed

Aj vy niekedy neviete čo rýchlo zhltnúť na obed? Hlavne keď je príliš teplo a nikomu sa nechce stáť pri sporáku, rýchlym a chutným riešením je šalát z akejkoľvek zeleniny, ktorú práve doma máte.

Pre mňa musí byť sýty, teda keď si občas doprajem bezmäsité dni, musí obsahovať nejakú obilninu, aby ma zasýtil. V tomto prípade som siahla po celozrnných cestovinách, ktoré mám celkom rada, najmä v horúcich dňoch pripravené na studeno s kopcom zeleniny, semiačkami, syrom, prípadne strukovinami, či tuniakom.

Tentokrát moja chladnička „dala“ nasledujúce suroviny, ktoré som nakrájala a zmiešala dohromady a rýchly, ľahký a zdravý obed bol na svete. Tak teda dobre sa napapať a užívať si slnečný deň.

Recept

Suroviny (viď foto): celozrnné cestoviny, poľný šalát, paradajky, paprika, mladá cibuľka, gouda nakrájaná na kocky. Dochutila som pridaním gomasio (zmes morských rias, ľanových semiačok a morskej soli), mletého korenia a zmesy talianskych byliniek.

Dobrú chuť 🙂

P.S.: Nezabudnite, že najlepšie osvieži zelený čaj MATCHA, výborný v horúcich letných dňoch s citrónom a ľadom. Ak ho náhodou nepoznáte, o jeho skvelých účinkoch na metabolizmus a celkové zdravie si môžete prečítať v článku „Zázračné účinky MATCHA TEA„.

Milujem dobré jedlo a fitness, preto vzniklo milujemfitness.sk. Fitness je moja vášeň od 15tich, kedy mi došlo, že takto sa cítim oveľa lepšie. Je to predovšetkým o zdraví, psychohygiene a radosti, ktorú mi cvičenie prináša. Preto sa rada s vami o túto vášeň podelím 🙂
Zdieľajte tento článok:
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Pridaj komentár

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.