Piloxing – intenzívne a zábavné kardio cvičenie

Hľadáte zábavné cvičenie, pri ktorom budete intenzívne spaľovať a zároveň formovať svoju postavu? Vyskúšajte novinku, ktorá ovládla predovšetkým ženský fitness podobne ako zumba pred pár rokmi. Vyskúšajte s nami Piloxing – ide o kombináciu prvkov pilates, tanca a boxu, pri ktorej zažite zábavu, príval energie a dobrej nálady.

Piloxing založila švédska tanečníčka a trénerka celebrít Viveca Jensen, ktorá tak v snahe nájsť spôsob, ako ženám zvýšiť sebavedomie, aby sa cítili silné a zároveň sexy, skombinovala v cvičení prvky boxu, pilates a tanca. Na hodine Piloxingu sa nosia rukavice so závažím, ktoré pomáhajú vyformovať ramená pohybmi ako pri boxe, pokým flexibilitu a tvarovanie postavy zabezpečia prvy Pilates. Piloxing sa nesie v tanečnom duchu, ale zároveň ide o vysoko intenzívne intervalové cvičenie (HIIT), ktoré vám pomôže spáliť veľké množstvo kalórií zábavnou formou.

Piloxing ponúka 3 hlavné benefity:

  • Intenzívne intervalové cvičenie HIIT
  • Formuje postavu, predovšetkým v oblasti vrchnej časti tela a pomáha budovať svalovú hmotu
  • Spaľuje tuky rýchlo a efektívne

Kde sa Piloxing cvičí

Keďže Piloxing sa stáva čoraz populárnejším aj na Slovensku, zacvičiť si ho môžete napr. v bratislavskom Golem Clube v Bory Mall, v Retro Sport&Wellness, v River Park Dance School, v Cvernovke a mnohých iných miestach. Precvičujú ho špeciálne certifikované inštruktorky, ktoré navodia tú správnu energickú atmosféru pri tanečnej hudbe s pohybmi typickými aj pre hip hop a salsu, v kombinácii s pohybmi rúk ako pri boxe a strečingom ako pri cvičení Pilates.

Zacvičiť Piloxing si môžete aj doma

Ak sa vám však do telocvične, či do fitness centra chodiť nechce, prípadne sa ostýchate cvičiť v kolektíve, či z iných dôvodov, nemusíte opustiť svoju obývačku a Piloxing si môžete zacvičiť aj doma rovnako efektívne. Zacvičiť si môžete samostatne modifikované cviky z hodín Piloxingu alebo si zacvičiť podľa oficiálnych videí zakladateľky tohto cvičenia.

photo credit: ZumbawearUK Zumbathon 2011 via photopin (license)

Milujem dobré jedlo a fitness, preto vzniklo milujemfitness.sk. Fitness je moja vášeň od 15tich, kedy mi došlo, že takto sa cítim oveľa lepšie. Je to predovšetkým o zdraví, psychohygiene a radosti, ktorú mi cvičenie prináša. Preto sa rada s vami o túto vášeň podelím 🙂
Zdieľajte tento článok:
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Pridaj komentár

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.