Rýchly kettlebell workout – 5 základných cvikov

Opäť tu máme sériu cvikov s vynikajúcou pomôckou – kettlebellom, ktorá patrí k mojim najobľúbenejším. Pomocou kettlebellu je možné precvičiť široké svalové spektrum a hlavne výborne pomáha spevniť stred tela (core).

Kettlebell môžeme nájsť vo fitness obchodoch v rôznych prevedeniach, váhach a veľkostiach. Je výbornou fitness pomôckou, vďaka ktorej si môžeme vybudovať rozvoj svalovej sily, vytrvalosti, výbušnosti a pružnosti. Výborne napomáha spaľovať tuky, zvyšovať  metabolizmus počas celého tréningového dňa a predovšetkým cvičením stabilizačných cvikov pomáha zlepšovať koordináciu a telesnú stabilitu. Kettlebell dodá vášmu tréningu iný rozmer, najmä v oblasti budovania svalstva, objemu a spaľovania tukov.

KETTLEBELL WORKOUT – 5 skvelých cvikov

1. CVIK: DVOJITÝ SWING (ŠVIH)

 • Uchopte dva kettlebelly s mierne rozkročenými nohami, v miernom predklone a dbajte na rovný chrbát. Pohyb kettlebellov začína medzi nohami mierne za úrovňou tela a švihom ich presúvate do výšky ramien smerom hore dopredu. Ruky máte stále vyrovnané, s kettlebellmi v rukách na konci švihu vyrovnáte kolená a spevníte chrbát.
 • 8-12 opakovaní + 1 min. odpočinok a pokračujte 2. cvikom

2. CVIK: PUSH PRESS

 • Zdvihnite kettlebell do úrovne ramien, zápästie smeruje dopredu a kettlbell by mal akoby visieť zozadu ramena. Choďte do mierneho podrepu pokrčením oboch kolien a dbajte na rovný a spevnený chrbát. Pohybom hore z podrepu, zdvihnete kettlebell hore a vyrovnáte ruku. Následne späť na začiatočnú pozíciu.
 • 8-12 opakovaní + 1 min. odpočinok a pokračujte 3. cvikom

3. CVIK: ROW

 • Uchopte kettlebell položený pred vašim chodidlom, pokrčte kolená a znížte svoj postoj s jednou nohou mierne vpredu. Zadok smeruje dozadu a chrbát je spevnený. Ketllebell uchopte zo zeme a lakťom, ktorý smeruje priamo hore a zdvihnite kettlebell do úrovne brucha. Kettlebell rovným pohybom položte na zem a opakujte.
 • 8-12 opakovaní + 1 min. odpočinok a pokračujte 4. cvikom

4. CVIK: RUMUNSKÝ MŔTVY ŤAH

 • V začiatočnej pozícii stojíte pevne a držíte kettlebell obomi rukami pred sebou s vyrovnanými lakťami, ktoré smerujú do vnútornej strany. Pohyb sa začína zatlačením zadku čo najviac dozadu, pričom boky by mali vykonať horizontálny pohyb, následne kettlebell smeruje pohybom dolu. Kolená pokrčíte iba mierne a váha je sústredená na pätách.
 • 8-12 opakovaní + 1 min. odpočinok a pokračujte 5. cvikom

5. CVIK: VÝPADY S KETTLEBELLOM

 • Začiatočná pozícia – stojíte pevne, rovno, pevný chrbát, vyrovnané lakte a v každej ruke voľne visí v úchope kettlebell. Vykročte jednou nohou vpred pokrčením kolien. Koleno, ktoré ostáva vzadu by malo zaujať čo najnižšiu pozíciu, aby sa takmer dotýkalo zeme. Predné koleno by malo ostať nad chodidlom, nemalo by ho presahovať dopredu. Dbajte na rovný chrbát a vráťte sa do začiatočnej pozície. Pokračujte druhou nohou.
 • 8-12 opakovaní / každá noha + 1 min. odpočinok

KETTLEBELL si môžete zakúpiť TU:

 • Príspevky neboli nájdené
Zdroj obrázka: www.pixabay.com
Milujem dobré jedlo a fitness, preto vzniklo milujemfitness.sk. Fitness je moja vášeň od 15tich, kedy mi došlo, že takto sa cítim oveľa lepšie. Je to predovšetkým o zdraví, psychohygiene a radosti, ktorú mi cvičenie prináša. Preto sa rada s vami o túto vášeň podelím 🙂
Zdieľajte tento článok:
Share on Facebook3Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Pridaj komentár

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.