Zázračné účinky MATCHA TEA

Zelený čaj MATCHA je najstaršou odrodou zeleného čaju produkovaného v Japonsku s viac ako 800-ročnou tradíciou používania pri budhistických ceremóniách. Matcha je čistý, prírodný a jemne mletý prášok, ktorý na rozdiel od bežných listov zeleného čaju, ktoré sa po vylúhovaní vyhadzujú, listy matcha sa rozmixujú s vodou a konzumujú sa. Skonzumujete tak oveľa väčšie množstvo antioxidantov, vitamínov, minerálov a vlákniny. Matcha sa využíva aj vo fitness režime – povedzme si o zázračných účinkoch matcha čaju na náš organizmus.

Matcha vs. klasický zelený čaj

Základný rozdiel spočíva nielen v spracovaní (matcha je jemne mletý prášok), ale aj v spôsobe pestovania a zberu. Štyri týždne pred každoročným zberom sú čajové plantáže zatienené plachtami, takže sa eliminuje až 90% prirodzeného svetla, čím nastáva zvyšovanie množstva chlorofylu. Následne iba tie najlepšie čajové lístky sa sparia, usušia a narežú, aby sa odstránili žilky a stonky a uskladnia sa v mraziacom boxe, aby sa zachovala ich kvalita. Čajové listy sa namelú na žulových kameňoch a pod prísnymi laboratórnymi kontrolami sa distribuujú do celého sveta.

– Je vedecky dokázané, že jednou porciou matcha čaju prijmete 10-násobne viac antioxidantov ako z klasického zeleného čaju. –

5 hlavných benefitov pitia MATCHA čaju

1. duševný pokoj a zvýšenie energie

Okrem obrovského množstva antioxidantov, ktoré matcha obsahuje, slúži nášmu zdraviu aj podielom L-theanínu a teofylínu. L-theanín je jedinečnou prírodnou aminokyselinou vyskytujúcou sa výlučne v zelenom čaju (matcha obsahuje 5x viac ako klasický zelený čaj) a teofylín má podobné účinky ako kofeín. Táto kombinácia látok dokáže podporiť sústredenosť, duševný pokoj, rovnováhu a dodáva energiu.

2. spaľovanie tukov a zrýchlenie metabolizmu

Výskumy preukázali, že pitie matcha čaju môže zvýšiť prirodzený metabolizmus a spaľovanie tukov až o 400%. Hlavnou výhodou je, že aj napriek zvýšenej schopnosti podporovať prirodzené spaľovanie tukov, nevplýva na telo negatívne – nezvyšuje krvný tlak ani pulz a podľa výskumov American Journal of Clinical Nutrition zvyšuje termogenézu (produkcia tepla v organizme a metabolizmus tukov) z 8-10% (bežná hodnota) až na 35-43% denného výdaju energie.

3. detoxikácia a prevencia rakoviny

Zelená farba je naozaj symbolom zdravia a vitality. Vďaka zelenému chlorofylu v lístkoch zeleného čaju dochádza k silnému detoxikačnému účinku v tele človeka, ktoré zároveň pomáha zbavovať toxických látok a ťažkých kovov. Matcha obsahuje aj značné množstvo katechínov – látok, ktoré sú schopné pohlcovať nebezpečné voľné radikály v tele, čím výrazne pôsobí ako prevencia rakoviny.

4. znižovanie cholesterolu a cukru v krvi

Matcha pomáha znižovať hladiny cholesterolu a cukru v krvi a je tak vhodná aj pre diabetikov. Neobsahuje žiadny cukor (rovnako sa neodporúča podávať s cukrom) a nezvyšuje hladinu glukózy v krvi. Navyše bolo preukázané, že užívanie zeleného matcha čaju znižuje „zlý“ LDL cholesterol a znižuje tak riziko srdcovo-cievnych chorôb.

5. anti-aging a protizápalové účinky

Obyvatelia japonského mesta Okinawa sa dožívajú najvyššieho priemerného veku aj vďaka preukázaným účinkom pravidelnej konzumácie matcha zeleného čaju. Boli dokázané aj jeho anti-aging účinky na bunky tela a bojuje proti zápalom a oxidácii. Matcha vďaka svojim účinkom získava popularitu po celom svete.

Váš japonský BIO MATCHA čaj si môžete zakúpiť TU.

 

Zdroje: matchasource.commuscleandfitness.com, bodybuilding.com, fitnessmagazine.com, shape.com, wikipedia
Milujem dobré jedlo a fitness, preto vzniklo milujemfitness.sk. Fitness je moja vášeň od 15tich, kedy mi došlo, že takto sa cítim oveľa lepšie. Je to predovšetkým o zdraví, psychohygiene a radosti, ktorú mi cvičenie prináša. Preto sa rada s vami o túto vášeň podelím 🙂
Zdieľajte tento článok:
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someone