Zdravý wrap na obed

Svieže, ľahké, rýchle a hlavne zdravé jedlo ideálne na slnečné sobotné poobedie – celozrnný wrap plnený zeleninou, kuracím mäsom a zdravým dressingom. Takéto jedlá máme radi, najmä s trochou kurkumy, s bylinkami a gréckym jogurtom…a tu je recept.


1 balenie celozrnných wrapov (je tam 6 ks) – kupujem buď v Tescu, alebo v Metre

500g kuracích/morčacích pŕs (mäso môže aj nemusí vo wrape byť, môžete nahradiť osmaženým tofu)

1 čínska kapusta

2 paradajky

2 jarné cibuľky

1 kukurica v plechovke

na dressing:

1 kvalitný grécky jogurt (najradšej mám Milko – má až 10g bielkovín)

3PL panenského olivového oleja

soľ, korenie, tymián, bazalka, kurkuma, trochu medu podľa chuti


Kuracie prsia som noc vopred marinovala v olivovom oleji, himalájskej soli, korení, červenej paprike a rôznych bylinkách, ktoré mi prišli pod ruku (provensálske, tymián, kurkuma). Začať odporúčam prípravou dressingu – vymiešaním jogurtu s olivovým olejom, koreninami a medom, nechať pár minút postáť v chladničke, aby sa chute prepojili. Potom som si mierne nahriala wrapy v rúre a medzitým som dala udusiť namarinované mäsko na panvicu a prikryla pokrievkou. Pripravila som si šalát – zmes všetkej zeleninky pokrájanej na malé kúsky spolu s kukuricou a možno začať plniť wrapy presne tak ako to máte najradšej 🙂 (ja som potrela dressingom placku, do stredného pásu poukladala zeleninu, na to mäsko, znovu vrstvu dressingu a wrap zarolovala)

Dobrú chuť !

Milujem dobré jedlo a fitness, preto vzniklo milujemfitness.sk. Fitness je moja vášeň od 15tich, kedy mi došlo, že takto sa cítim oveľa lepšie. Je to predovšetkým o zdraví, psychohygiene a radosti, ktorú mi cvičenie prináša. Preto sa rada s vami o túto vášeň podelím 🙂
Zdieľajte tento článok:
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Pridaj komentár

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.